School

"Є в світі десятки, сотні професій, спеціальностей, робіт: один будує залізниці, другий зводить житловий будинок, третій вирощує хліб, четвертий лікує дітей, п'ятий шиє одяг... Та є в світі найуніверсальніша - найскладніша й найблагородніша робота, едина для всіх і водночас своєрідна і неповторна в кожній сім'ї - творення людини."

В.О.Сухомлинський

Основні правила батьківської поведінки

Усім хочеться чути схвальні відгуки про своїх дітей, і для успішного їх виховання психологи радять дотримуватися таких настанов:

• Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  • Не думай що дитина твоя. Вона - Божа.
  • Не вимагай від дитини плати за все, що ти робиш для неї. Ти дав їй життя, вона дасть його іншому. Це незворотний закон вдячності.
  • Не мстися на дитині за свої образи, щоб на старість не їсти гіркого хліба. Бо що посієш, те й пожнеш.
  • Не принижуй дитини.
  • Не муч себе, коли не можеш чогось зробити для своєї дитини, а муч себе, коли можеш, а не робиш.
  • Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині того, чого не хотів би, щоб інші робили твоій.
  • Люби свою дитину такою, якою вона є. Спілкуючись із нею, тішся.

/Files/images/бюро.png

Запитання: Як досягти бажаного результату у вихованні дитини "триманням дитини в жорстких рукавицях" чи "лояльним добрим ставленням"?

Відповідь: В обох випадках ви справитеся лише з деякими проблемами і труднощами у вихованні. Все повинно бути в міру, тому прислухайтесь до порад відомих педагогів, які визначили для батьків 10 таких заповідей:

• Ніколи не приступайте до виховання в поганому настрої.
  • Чітко уясніть, що ви хочете від дитини, поясніть їй це, а також дізнайтеся, що думає з цього приводу ваші син чи доня.
  • Надайте самостійності. Виховуйте, а не контролюйте кожен крок. Не заміняйте виховання опікою.
  • Не підказуйте готового рішення, а показуйте шляхи для можливого рішення. Час від часу обговорюйте з дітьми їхні правильні та хибні кроки.
  • Не пропускайте моменту досягнення першого результату. Хваліть дитину за кожний вдалий крок.
  • Робіть зауваження своєчасно. Будь-яке зауваження варто робити одразу після допущеної помилки дитини.
  • Оцінюйте вчинок, а не особистість.
  • Після зауваження обов'язково торкніться дитини і дайте зрозуміти, що співчуваєте, вірите в дитину, що ви про неї доброї думки.
  • Виховувати треба поетапно, враховуючи вік дитини.
  • Будьте вимогливими, суворими, справедливими, добрими.

/Files/images/292.gif/Files/images/666.gif

Сторінка для мам і тат, що виховують малят!

Всім дорослим відомо, що іграшки бувають:
* готові (автомобіль, лялька та ін.);
* напівготові (розрізні картинки, конструктори);
* іграшки-матеріали (глина, пісок, картон, папір).
Роль іграшки у вихованні дитини залежить не від кількості іграшок або їх високої ціни, а від правильного вибору. Якщо ви зібрались придбати дитині іграшку, то вам слід знати:
  • матеріал, з якого виготовлена іграшка, має відповідати певним санітарно-гігієнічним вимогам;
  • іграшка для дитини, як підручник для школяра, тому слід зважати на вікові та індивідуальні особливості вашого малюка;
  • для забезпечення повноцінного розвитку дитини необхідні всі види іграшок, а саме:

дидактичні іграшки (різноманітні настільно-друковані ігри, пазли, конструктори, головоломки);

сюжетно-образні іграшки (лялька, фігурки тварин, іграшкові предмети побуту, іграшки для театралізованих ігор, тощо);

технічні іграшки, що відображують знаряддя праці, побутову техніку, пневматичні, магнітні, електронні, оптичні іграшки;

спортивно-моторні іграшки (м'ячі, міні-більярди, міні-футболи, кеглі, гойдалки та ін.)

народна іграшка, яка посідає особливе місце в житті дітей завдяки ритмічності форм, яскравості, орнаментальності (це дзвінкоголосі свищики, фігурки людей, тварин, птахів, ляльки, виконані з різних матеріалів).

Шановні батьки!

Тепер, коли ви отримали міні-інформацію про іграшки, огляньте ігровий матеріал своєї дитини ще раз і сміливо крокуйте до дитячого магазину!

Як відповідати на дитячі запитання

Кiлькiсть переглядiв: 1931