/Files/images/1654937791596.jpg

Лист МОН від 20.06.2023 р. № 1/8820-23 “Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів”

/Files/images/miny_sait.jpg

Мультсеріал "ПЕС ПАТРОН"

/Files/images/пес Патрон.jpg

/Files/images/IMG_20220825_155812.jpg

Сайт «Безпека.Інфо»

До вашої уваги корисні посилання, поради, рекомендації, матеріали для батьків, вихователів, також рекомендації під час повітряної тривоги, алгоритм дій тощо.

Рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні

Як діяти учасникам освітнього процесу під час повітряної тривоги

Цивільний захист в ЗДО

Безпека життєдіяльності

Пожежна безпека

ЮНІСЕФ-підтримка для батьків та дітей під час війни

Психологічна підтримка під час війни. Поради від UNICEF

Дії населення в умовах надзвичайної ситуації

Як діяти, якщо сталася надзвичайна ситуація? Існує єдина державна система попередження населення про надзвичайну ситуацію. Усі жителі повинні знати головний сигнал цивільного захисту «Увага! Всім!» (переривчасте звучання сирен та сигнали з гучномовців, встановлених на автомобілях чергових диспетчерських служб).

Після цього сигналу вам необхідно увімкнути телевізор або радіо, де будуть транслюватись вказівки щодо дій в умовах цієї конкретної надзвичайної ситуації. Зверніть увагу, порядок дій для працюючого та непрацюючого населення різний.

Слухайте повідомлення Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів. Вислухавши це повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками. Поінформуйте про ситуацію сусідів. Важливо також чітко виконувати рекомендації, отримані лише з офіційних джерел.

При необхідності інформацію можна уточнити за телефонами екстрених служб: служби порятунку - 101, поліції - 102, швидкої допомоги - 103, служби газу - 104, - і обов'язково, якщо ви стали свідком надзвичайної події, негайно повідомте відповідну службу.

Якщо ситуація змушує залишити робоче місце, місце проживання, необхідно в першу чергу підготувати та взяти з собою наступні речі: документи, гроші і цінності; комплект верхнього одягу та взуття за сезоном та погодою; продукти харчування і воду на 3 доби, які упаковані у герметичні ємності або пакети, засоби індивідуальної гігієни.

Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса та номери телефонів, а також ім'я та по батькові батьків, копія свідоцтва про народження.

Зверніть увагу, що збірними пунктами евакуації можуть бути авто- та залізничні вокзали, відкриті території, громадські місця. Після прибуття до збірного пункту евакуації необхідно діяти за вказівками представників комісії з питань евакуації.

Ні в якому разі не випускайте з поля зору дітей - тримайте їх біля себе, за необхідності та по можливості надайте допомогу тим, хто її потребує (інвалідам, особам похилого віку).

Персоналу дошкільних навчальних закладів після отримання сигналу оповіщення необхідно організувати передачу дітей батькам або організувати евакуацію дітей через управління освіти та евакуаційні комісії.

Корисні контакти для отримання (юридичної, медичної, гуманітарної, фінансової та психологічної) допомоги під час війни

Як вберегтися від небезпеки мін та боєприпасів

Довідник «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами (лист МОН України від 25.04.2022 № 1/4428-22)

Інфографіка з найбільш поширеними вибухонебезпечними предметами на території України

Матеріали та інструкції для батьків та педагогів

Кiлькiсть переглядiв: 275