/Files/images/дети на от.jpegБезпека влітку

БЕЗПЕКА НА ВОДІ. Це важливо знати!

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +18, повітря - +24.

Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; у воду слід входити неспішно, обережно, пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їх поведінка у воді не передбачувана. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся пливти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водорослей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Під час катання дітей на човні необхідна присутність дорослого. Він мусить уміти керувати човном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Матеріали сайту http://www.mns.gov.ua "Державна служба з надзичайних ситуацій"

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

  • Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

  • Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

  • Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.

  • Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

  • У воду заходити слід повільно, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

  • У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Для тих, хто не вміє плавати, не заходити у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

  • У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стояти на одному місці, активно рухатися, плавати. При перших ознаках переохолодження негайно виходити з води, переодягнутися у сухий одяг, зробити декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігати.

  • Не плавати наодинці.

  • Перед тим, як стрибати у воду, треба переконатися у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

  • Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

  • Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

Бережіть себе і своїх дітей!

Гарного Вам відпочинку!

Кiлькiсть переглядiв: 671